damporadu.ru

Чим відрізняється регбі від американського футболу?

Жити за правилами нудно. По крайней мере, приблизно так думав Вільям Вебб Елліс, шістнадцятирічний хлопчина, який 7 квітня 1823 року посеред футбольного матчу, що проходить в британському місті Регбі, взяв в руки м`яч і кинувся до воріт суперника. Здавалося б, звичайне порушення правил, однак цей випадок став першим записом в історії регбі. Гра отримала широку популярність і навіть стала олімпійським видом спорту на початку 20 століття. Регбі не забули і сьогодні: на Іграх 2016 року регбісти поповнять ряди національних команд.

регбі - гра фізично важка, тому, коли в 1869 році в Нью-Брунсвике команди двох університетів захотіли битися між собою, було вирішено дещо видозмінити правила гри, створивши такий собі мікс між регбі і європейським футболом, знявши силову складову гри і додавши їй видовищності. так народився  американський футбол, є, по сей день, грою номер один у всіх країнах Північної Америки.

Зміст статті

Таким чином, регбі є прабатьком американського футболу, проте між цими двома іграми є ряд істотних відмінностей.

Регбі є спортивної командною грою з м`ячем, мета якої - закид м`яча в залікове поле суперника.

Відео: Це різниця між футболом і регбі

Американський футбол - «найближчий родич» регбі, де гравці прагнуть просунутися до очкової зони суперника, тим самим заробити бали.

поле

Поле для регбі має розміри 100 метрів в довжину і 70 завширшки. Крім того, до вузьких сторонам додані залікові зони, ширина яких відповідає розмірам поля, а довжина варіюється в проміжку 10-22 метра.

відміну регбі від американського футболу

Поле для регбі

В американський футбол грають на більш вузькому полі. Його розміри становлять 110х49 метрів, причому вимірювання в даному випадку зручніше проводити в ярдів. Вся справа в тому, що поле для американського футболу розмічено на пятіярдовие відрізки, по яких поперек проведені суцільні лінії, підписані від 50 до10. Вони вказують, яку відстань залишилося пробігти до «тачдауна», за який нараховуються очки. На цих лініях розташовуються суперники, всіляко перешкоджають просуванню.

Склад команди

У регбі на поле одночасно знаходяться п`ятнадцять чоловік, які змінюються дуже часто, приблизно так, як і в хокеї. В американському футболі всього одинадцять гравців, що робить цю гру більш динамічною.

ігровий час

Гра в американський футбол складається з чотирьох таймів по п`ятнадцять хвилин кожен. Між першим і другим, як, втім, і між третім і четвертим є перерва на одну хвилину. Між другим і третім таймом команди відпочивають п`ятнадцять хвилин.

У регбі матч включає в себе два періоди по сорок хвилин. Але навіть після закінчення цього часу гра триває до тих пір, поки не виникне «аут», або хтось із гравців не передасть пас руками вперед. Паузи виникають тільки при наданні медичної допомоги або перегляді відеозапису гри для вирішення спірних моментів. Як таких, перерв правилами не передбачено.

Використання силових прийомів

У регбі використовувати силовий прийом можна тільки по відношенню до гравця, який на даний момент володіє м`ячем. В американському футболі захоплення може бути проведений щодо кожного знаходиться на полі члена команди, незалежно від того, у кого знаходиться м`яч. Як правило, гра з м`ячем проходить між двома гравцями, а решта зайняті протистоянням один одному.

екіпірування

Регбісти мають форму, нічим особливо не відрізняється від форми, призначеної для інших видів футболу, за винятком американського. Сила, з якою віддається пас в американському футболі, в чотири рази більше, ніж в регбі, а крім того, швидкість пересування дуже висока. Тому футболісти мають екіпіровку подібну хокейної. Це обов`язково масивні щитки на грудях, бриджі з щитками на колінах і шоломи з забралом.

різниця між регбі і американським футболом

Екіпірування в американському футболі

м`яч

Дуже часто саме незвичайної форми м`яч для багатьох стає розпізнавальним ознакою регбі. Насправді ж, як в регбі, так і в американському футболі м`яч має овальну форму, проте регбі-м`яч менше витягнуть, але більше і важче м`яча для американського футболу.

Відео: Американський футбол проти водомета. Football players vs firehose

М`яч для регбі виготовляють зі слизьких синтетичних матеріалів, в той час як для футбольного використовують натуральну шкіру з шорсткою поверхнею, що дозволяє надійніше утримувати м`яч в руках.

М`яч для регбі має більш яскраве забарвлення, а для футбольного м`яча характерна наявність специфічної шкіряної шнурівки.

паси

У регбі м`яч передається між гравцями, як за допомогою рук, так і з використанням ніг. Єдине обмеження полягає в тому, що передавати пас вперед руками заборонено. В американському футболі не тільки можна так пасувати, а й потрібно, так як основні комбінації саме з таких пасів і складаються. Зате в даному виді футболу не пасують ногами.

Відмінності регбі від американського футболу

1. Регбі зародилося в Англії на початку 19 століття, а американський футбол в Америці в середині 19 століття.
  2. Поле для регбі більше за всіма параметрами, ніж поле для американського футболу.
  3. На полі одночасно знаходяться 15 регбістів, але только11 членів команди, що грає в американський футбол.
  4. Матч регбі триває в загальному 80 хвилин. Футбольний матч грається одну годину.
  5. М`яч для регбі більше, важче, більш округлий і яскравий. М`яч для американського футболу має специфічну шнурівку.
  6. Для гри в американський футбол використовується спеціальна захисна екіпіровка.
  7. Паси в регбі вперед руками неможливі, а в американському футболі м`яч не передається ногами.
  8. Силові прийоми в регбі можливі тільки щодо гравця з м`ячем, в американському футболі наявність м`яча не має значення.