damporadu.ru

Як правильно грати в баскетбол

Як правильно грати в баскетболДля початківців гравців баскетбол може здатися досить складною грою, незважаючи на досить просту задачу - забити в кошик м`яч. Полягає складність гри в великій кількості нюансів, таких як: розподіл на ігровому майданчику, техніка кидка, блокування гравців, правильне ведення м`яча - все це є основами для успішної гри в баскетбол.

основи баскетболу

Щоб правильно навчитися грати в баскетбол необхідно пам`ятати про п`ять головних складових:

Кидок в кошик м`яча. Досить просто виграти в баскетбол - необхідно закинути якомога більше м`ячів у кошик суперника і зворотного не допустити. Тренувати слід техніку кидка з самих різних позицій, положень тіла, а також із застосуванням відскоку від щита і без, в русі і з зупинкою.

Ведення. Переміщення з м`ячем гравця в межах самого майданчика можливо лише з періодичним (максимум двох кроків) ударом об підлогу м`яча. Ведення двома руками забороняється, а також пронос. При веденні величина відскоку м`яча від підлоги перевищувати не повинна зростання гравця. Необхідно початківцю баскетболістові тренуватися у веденні м`яча обома руками, звертаючи лише бічним зором на нього увагу.

Передача. Одним з головних тактик гри в баскетбол вважається принцип «передав-відкрився». Не може навіть найшвидша людина переміщатися по майданчику зі швидкістю польоту м`яча. Після того як м`яч переданий своєму партнерові потрібно відразу ж зайняти відповідне положення для прийому або забезпечити партнеру безперешкодний прохід до щита або кидок. Гра в пас вважається головним принципом гри в баскетбол.

Як правильно грати в баскетболПідбір. Практично всі тренера на питання, як виграти в баскетбол, відповідають - потрібно виграти щит, маючи на увазі тим самим, що повинен залишатися м`яч у володінні команди навіть після того, як здійснений невдалий кидок. Кількість підбирань м`яча при безпосередньому відскоку від щита є досить значимим показником, як в статистиці кожного гравця, так і в цілому команди.

Переміщення без м`яча. У кожен момент гри з м`ячем всього знаходиться один баскетболіст. Спрямовані дії інших гравців команди на успішне завершення атаки, а суперників на перешкоду кидка, перехоплення і відбір м`яча.

Як правильно грати в баскетбол?

Наступні поради можуть допомогти добре навчитися грати в баскетбол:

Відео: Хочу і можу. Навчитися грати в баскетбол

• Задіюйте повноцінно всю команду. Безумовно, як і в інших ігрових різновидах спорту присутні тут лідери. Однак пам`ятати варто завжди фразу, цілком придатну до цього виду спорту - один в полі не воїн!
  • Грати слід жорстко, але за правилами. У боротьбі незрівнянним перевагою будуть володіти високі гравці з хорошими фізичними даними. Можуть виграти низькорослі гравці завдяки швидкості, відмінній тактиці кидка і дриблінгу.
  • З суддею не сперечайтеся ніколи. Навряд чи вдасться вам скасувати рішення судді, буде найбільш перспективним результатом пробиття технічного кидка за розмову.
  • Тренувати слід всі аспекти гри: блокшота, намагайтеся виконувати перехоплення, високий стрибок, дриблінг, тонний кидок.
  • Думайте. У грі тактика займає далеко не останнє місце.

Де грати в баскетбол?

Для гри в баскетбол найкращим місцем, звичайно ж, буде спортзал з паркетним покриттям, з пластиковими щитами і кільцями. Більш травмоопасен вуличний баскетбол, внаслідок чого вносять в правила гри відповідні зміни.

порушення

• Порушення повернення в зону захисту м`яча - команда, яка володіє м`ячем в зоні нападу, його перевела в зону захисту.
  • Плотноопекаемий гравець - тримає гравець більше п`яти секунд м`яч, в той час як його щільно опікується суперник.
  • 24 секунди - володіла команда м`ячем більше 24 секунд і по кільцю не справила точного кидка. Отримує команда право на нове 24 секундне володіння, якщо м`яч, кинутий по кільцю, торкнувся щита або дужки кільця, а також в разі отримання фолу захищається командою.
  • 8 секунд - команда, яка володіє м`ячем, що не вивела із зони захисту його в зону нападу за вісім секунд.
  • 3 секунди - знаходиться гравець нападу в зоні штрафного кидка.
  • Порушення ведення м`яча, яке включає в себе подвійне ведення, пронос м`яча.
  • Пробіжка - гравець, який контролює м`яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлених правилами гри.
  • Аут - за межі ігрового майданчика йде м`яч.

10 головних правил гри в баскетбол

Як правильно грати в баскетболДалі ми опишемо десять правил баскетболу, а точніше НБА (Національна Баскетбольна Асоціація). Привертає до себе заокеанський чемпіонат міжнародну багатомільйонну аудиторію, рік від року молодь забезпечуючи новими для наслідування зразками, а самих гравців контрактами на кругленькі суми.

Відео: Спорт: Це баскетбол, крихітко! Основи баскетболу та стрітболу

Правило №1. Бути чорношкірим і високим

Це швидше тенденції, а не головні правила НБА і баскетболу. Але давайте правді дивитися в очі. Більш сімдесяти відсотків гравців абсолютно всіх команд є чорношкірими, а за останні 25 років тільки двом білим баскетболістам завоювати вдалося титул найціннішого гравця чемпіонату. Безумовно, зростання також відіграє значиму роль, але не варто думати, ніби за довгі ноги дають титули. Так, щоб завоювати звання найціннішого гравця сезону НБА 2013-14 Кевіну Дюранті (зростання становить 209 см) забивати доводилося по 32 очка, рятуючи команду в складні для неї гри.

Правило №2. П`ятеро людей має відігравати в команді

Як вже багатьом відомо, припускають офіційні правила баскетболу наявність п`яти чоловік в основному складі в обох командах. В основі, як правило, грає розігруючий захисник, атакуючий захисник, малий форвард, потужний форвард, центровий. Умовні ці позначення і дуже часто модифікують команди свої розстановки, це дозволяють правила НБА і ФІБА.

• Центровий - це найвищий гравець в команді і, як правило, бореться або захищається за м`яч під кільцем. Яскравими представниками даного амплуа вважаються Дуайт Ховард, Яо Мінг, Шакіл Оніл.
  • Потужний форвард здійснює приблизно таку ж функцію і також є одні з високорослих в команді. Входить в його завдання гра поблизу чужого і свого кільця, хоча правило трьох секунд в баскетболі, мова про який була вище, змушує потужних сучасних форвардів бути в своїх переміщеннях більш мобільними. Чого тільки варта чудова гра на периметрі, тобто за межами триочкової дуги, таких гігантів як Кевін Лав і Дірк Новіцкі.
  • Атакуючий захисник і малий форвард, займають, як правило, позиції за триочкової дугою і з далеких дистанцій реалізують свої кидки, або проходячи під кільце. Леброн Джеймс, Кевін Дюрант, а також лідер Джеймс Харден, який краще за всіх досяг успіху в цьому вмінні.
  • Розігруючий захисник, як вже з назви видно, починає гру своєї команди (хоча і баскетбол і НБА не забороняють починати гру і іншими гравцями). На цій позиції легендою вважається Джон Стоктон, який в 90-х роках грав за Юту Джаз.

Правило №3. Одне, два або три очки?

Як правильно грати в баскетболУ порівняння з багатьма іншими видами спорту можна в баскетболі набирати різну кількість очок в залежності від самого кидка. У три очки оцінюються дальні кидки з-за дуги, проходи, а також кидки із середніх дистанцій всередині триочкової дуги в два бали оцінюються. І лише одне очко приносять команді кидки зі штрафного.

Правило №4. штрафні кидки

Перед тим як дати визначення штрафних кидків необхідно описати, які повинні бути порушені правила баскетболу, щоб була покарана команда.

• По-перше, це під час кидка груба гра: неправильний блок, поштовхи, удари по руках.
  • По-друге, перебір з командними фолами. Так, якщо за порушення при веденні м`яча вводить постраждала команда м`яч в гру з бічної лінії, то при переборі фолів (6 для НБА, 5 для ФІБА) караються будь-які фоли штрафними кидками.
  • По-третє, груба умисна гра. Судді, які застосовують правила баскетболу 2013 року, як і минулих десятиліть, карають суворо дисциплінарних порушників. Караються штрафними занадто часті суперечки з суддею, удари ногами і ліктями, провокування бійки, грубе поводження. Після пробитого двох або одного штрафних, повертається м`яч постраждалої команді. В цілому, в баскетболі будь грубе порушення правил карається подібним методом.

Отже, штрафними кидками є один, два або три кидки без опору з лінії штрафного. Пробивається один кидок в разі грубої гри або, якщо після порушення все ж зміг гравець відправити в кільце м`яч. Карається подібна ситуація ANDONE. Чудова для гравця можливість набрати три очки: реалізований двухочковий кидок з фолом до того ж зі штрафним кидком. Даються два штрафні кидки за порушення правил на гравця під час кидка всередині дуги, а три штрафних - за порушення за межами триочкової лінії.

Відео: ЯК ЗАБРАТИ БУДЬ М`ЯЧ / відсікання І ПІДБІР / БАСКЕТБОЛЬНА ТРЕНУВАННЯ

Правило №5. 24 секунди: багато чи мало?

Як правильно грати в баскетболПродовжуємо з вами вивчати баскетбол. Правила НБА припускають, що будь-якій команді на атаку дається тільки 24 секунди. У правилах ФІБА в тридцять секунд фігурує час на реалізацію однієї атаки. Якщо ж в разі закінчення часу команда провести помітно не змогла, тобто не був випущений м`яч з рук кидає, то переходить володіння супернику. У разі якщо ж вийшло час, м`яч зачепив щиток або душку кільця, і його підібрати змогла атакуюча команда, то заново починається відлік часу.

Правило №6. Правило зони в баскетболі

Після того як гравець з м`ячем перейшов середину поля, вони не мають більше права м`яч передавати на свою половину поля. У разі якщо правила порушені віддається м`яч протилежній команді.

Правило №7. Три секунди в баскетболі.

У баскетболі правило трьох секунд означає, що не може ніякої гравець атакуючої команди перебувати всередині кольоровий зони біля кільця протягом трьох секунд. У разі якщо правило порушено, то володіння м`ячем переходить команді-супернику. Якщо ж систематично відбуваються порушення, то караються вони пробиттям штрафних кидків. Введено це правило порівняно недавно. Так, ще приблизно десятиліття тому Уїлт Чемберлен - одна з перших зірок НБА міг стояти під кільцем завдяки своєму зросту і реалізовувати помітно за кидком. Пізніше від кільця відсунули центрових завдяки цьому правилу, що більш динамічним зробило баскетбол. Зрозуміло, правила гри в баскетбол на дворовому майданчику для школярів не передбачають подібних суддівських вишукувань і «стояння на халяву» під кільцем є досі однією з улюблених тактик.

Правило №8. пробіжка

Як багатьом відомо, заборонено в баскетболі бігати з м`ячем в руках, їм потрібно обов`язково стукати об підлогу. Дозволяється гравцеві робити з м`ячем тільки два кроки, після чого повинен він або зробити кидок, або віддати пас. Подібні правила для школярів мають також невелике значення. Вони носяться постійно з м`ячем в руках, але не варто ганити баскетбольну юну поросль. Також люблять гравці НБА з м`ячем побігати в обнімку. Так, вже звикли все, що Леброн Джеймс - один з найбільших баскетболістів сучасності, робити не цурається і по 3 кроку, а іноді і 4 кроку.

Відео: Баскетбол. Як навчитися правильно вести м`яч

Правило №9. 48 хвилин

Наближаємося ми до основних останнім баскетбольним правилами, а значить прийшов поговорити час про часовому проміжку будь-якого баскетбольного матчу. Ігри тривають в НБА по 48 хвилин, в НСАА і ФІБА по 40 хвилин. Гра ділиться в заокеанській лізі на чотири періоди по дванадцять хвилин, в ФІБА - на чотири періоди по десять хвилин, а в НСАА (американська студентська ліга) - на два тайми по двадцять хвилин.

Правило №10. овертайм

У баскетболі на відміну від хокею або футболу, нічиї трапляються рідко, але все ж не обійтися без них. Якщо з рівним рахунком закінчився матч, то грають команди додатковий період - овертайм, який триває хвилин п`ять. У разі якщо після закінчення овертайму також залишився нічийний рахунок, то грається ще один овертайм, і так далі, поки одна з команд п`ятихвилинку закінчить з перевагою хоча б в одне очко. В історії НБА найтриваліший матч відбувся в 1951 році, коли «Індіанаполіс Олімпіас» обіграли «Рочестер Ройалс» в 6 овертаймах. Рахунок, м`яко кажучи, був скромним 75:73.